stacion pune robotik saldimi për pjesë të vogla
Parametri teknik i pozicionuesit
| Model | JHY4010U-050 |
| Tensioni i Hyrjes së Vlerësuar | Njëfazor 220V, 50/60HZ |
| Izolimi i motorit Calss | F |
| Tavolinë pune | Diametri 500 mm |
| Pesha | Referojuni peshës reale |
| Ngarkesa maksimale | Ngarkesa Aksiale 100 kg |
| Përsëritshmëria | ±0.1 mm |
| Pozicioni i Ndalesës | Çdo pozicion |
Komponentët e stacionit të punës të robotit
1. Robot saldimi:
Lloji: Robot saldimi MIG-BR-1510A, BR-1810A, BR-2010A
Robot saldimi TIG: BR-1510B, BR-1920B
Robot saldimi me lazer: BR-1410G, BR-1610G
2. Pozicionues
Modeli: JHY4010U-050
Lloji: Pozicionues me 2 boshte
3. Burimi i energjisë për saldim
Lloji: Burim energjie për saldim 350A/500A
4. Pishtar saldimi
Lloji: pishtar i ftohur me ajër, pishtar i ftohur me ujë, pishtar shtytës-tërheqës
5. Stacioni i pastrimit të pishtarit:
Modeli: SC220A
Lloji: Pastrues automatik i pishtarit pneumatik të saldimit
Pajisje të tjera periferike të stacionit të punës robotik
1. Robot që lëviz shinën
Modeli: JHY6050A-030
2. Sensor lazeri (opsional)
Funksioni: ndjekja e saldimit, pozicionimi
3. Perde sigurie me dritë (opsionale)
Distanca mbrojtëse: 0.1-2m, 0.1-5m; lartësia mbrojtëse: 140-3180mm
4. Gardh sigurie (opsional)
5. Kabineti PLC (opsional)
Material saldimi
Saldim çeliku inox
Saldim alumini
Saldim çeliku karboni
Saldim tubash/tubash/pllakash të galvanizuara
Saldim me rrotull të ftohtë
Aplikacioni
Pjesë makinash, pjesë biçikletash, pjesë makinash, mobilje çeliku, energji e re, strukturë çeliku, makineri ndërtimi, pajisje fitnesi, etj.
Paketa:Kuti druri
Koha e dorëzimit:40 ditë pas marrjes së parapagimit
Pyetje të shpeshta
P: Çfarë informacioni duhet të jap që të më rekomandoni një robot të përshtatshëm?
Përgjigje: Ju lutemi të jepni vizatimet e detajuara të pjesës së punës, duke përfshirë materialin, trashësinë, pozicionin e saldimit, dimensionet dhe peshën e pjesës së punës.
P: A mund të ofroni shërbim të personalizuar për produktin tonë?
Përgjigje: Po. Ne do t'ju ofrojmë zgjidhje profesionale të sistemit të saldimit robotik sipas produktit tuaj specifik. Vetëm duhet të na dërgoni vizatimet e detajuara të produktit dhe kërkesat e saldimit, pastaj ne do të dalim me propozimin teknik të personalizuar për ju.
P: Cila është periudha e garancisë dhe koha e dorëzimit?
Përgjigje: Periudha e garancisë është 12 muaj. Dhe koha e dorëzimit është brenda 30 ditëve pas marrjes së depozitës suaj.
P: Dua të di cilësinë e saldimit për produktin tonë, çfarë duhet të bëj?
Përgjigje: Ju mund të dërgoni mostrat tuaja në fabrikën tonë për të bërë provë saldimi. Pas provës së saldimit, ne do t'ju dërgojmë videon dhe fotografitë e saldimit për referencë. Gjithashtu, ne do t'ju dërgojmë mostrat përsëri për verifikim.












