Stacion pune robotik për saldim me çelik inox dhe alumin me 6 akse
Përshkrimi
Pozicionuesi me 2 boshte mund të arrijë rrotullim horizontal ±180° dhe rrotullim me rrota.
Rrotullimi i pozicionuesit kontrollohet nga kabineti i kontrollit i cili lidhet poshtë kabinetit të kontrollit të robotit. Gjatë procesit të saldimit, ai mund të realizojë lëvizje të sinkronizuara midis robotit dhe pozicionuesit.
Ky pozicionues është i përshtatshëm për pjesët e punës që duhet të saldohen në kënde të shumëfishta dhe mund të përdoret me robotë saldimi për punë saldimi më fleksibile dhe për të përmirësuar efikasitetin dhe cilësinë e saldimit.
Parametri teknik i pozicionuesit
| Model | JHY4030P-080 |
| Tensioni i Hyrjes së Vlerësuar | Njëfazor 220V, 50/60HZ |
| Izolimi i motorit Calss | F |
| Tavolinë pune | Diametri 800 mm (mund të personalizohet) |
| Pesha | Rreth 400 kg |
| Ngarkesa maksimale | Ngarkesa Aksiale ≤300kg / ≤500kg / ≤1000kg (>1000kg mund të personalizohet) |
| Përsëritshmëria | ±0.1 mm |
| Pozicioni i Ndalesës | Çdo pozicion |
Komponentët e stacionit të punës të robotit
| Produkt | Sasia |
| Robot saldimi me 6 boshte | 1 set |
| Pozicionues me 2 boshte | 1 set |
| Burimi i energjisë së saldimit | 1 set |
| Pishtar saldimi | 1 set |
| Kutia e kontrollit | 2 copë |
| Stacion pastrimi pishtari | 1 set |
| Binarë lineare robotike | *m (opsionale) |
| Sensor lazeri | 1 set (opsional) |
| Perde sigurie me dritë | 1 set (opsional) |
| Gardh sigurie | *m (opsionale) |
Pse të na zgjidhni ne?
1. Ne jemi një nga robotët e saldimit nga grupi në prodhues në Kinë.
2. Ne nuk jemi vetëm prodhues robotësh, por prodhojmë edhe pozicionues.
3. Më shumë se 10 vjet përvojë në projekte të integruara robotike.
4. Sistemi i kontrollit të robotëve është i lehtë për t'u përdorur dhe i qëndrueshëm për t'u përdorur.
5. Sistemi i kontrollit të robotit mund të kontrollojë deri në 12 akse.
6. Produktet tona janë shitur në më shumë se 30 qarqe në Azinë Juglindore, Azinë Perëndimore, Evropën, Amerikën e Veriut, Amerikën e Jugut, Australinë, etj.













