zgjidhje robotike e saldimit automatik

Si të zgjidhni një stacion pune të besueshëm?
Së pari na tregoni detajet e pjesës suaj të punës, siç janë materiali i pjesës së punës, trashësia, dimensionet, pesha.
pastaj tregoni kërkesat tuaja: efektin e saldimit që dëshironi, mjediset e punës së sigurt, etj.
Pastaj flasim për procesin tuaj të prodhimit, si e kryeni punën e prerjes? A ka devijim të madh midis pjesëve?
Së fundmi, ne rekomandojmë robotikë të përshtatshme, pozicionues, shina robotësh, sensorë lazeri, perde dritash sigurie, gardhe sigurie etj., për aplikime dhe specifikime të ndryshme që i përshtaten procesit të prodhimit të klientit.
Parametri teknik i pozicionuesit
| Model | JHY4030U-120 |
| Tensioni i Hyrjes së Vlerësuar | Njëfazor 220V, 50/60HZ |
| Izolimi i motorit Calss | F |
| Madhësia e gramafonit | 1200X650mm (mund të personalizohet) |
| Pesha | Referojuni peshës reale |
| Ngarkesa maksimale | Ngarkesa Aksiale ≤300kg / ≤500kg / ≤1000kg (>1000kg mund të personalizohet) |
| Përsëritshmëria | ±0.1 mm |
| Pozicioni i Ndalesës | Çdo pozicion |
Komponentët e stacionit të punës të robotit
1. Robot saldimi:
Lloji: Robot saldimi MIG-BR-1510A, BR-1810A, BR-2010A
Robot saldimi TIG: BR-1510B, BR-1920B
Robot saldimi me lazer: BR-1410G, BR-1610G
2. Pozicionues
Lloj i ndryshëm: 1 bosht, 2 boshte, pozicionues 3 boshtesh, ngarkesë: 300/500/1000kg ose i personalizuar
3. Hekurudhë tokësore
Lloji: Ngarkesë e dobishme 500/1000kg, gjatësi ≥3m për opsionale.
4. Makinë saldimi
Lloji: Makinë saldimi 350A/500A
Karakteri: mund të përdoret për çelik karboni, alumin çelik inox dhe saldim të galvanizuar
5. Pishtar saldimi:
Lloji: 350A-500A, i ftohur me ajër, i ftohur me ujë, me shtytje-tërheqje
6. Stacioni i pastrimit të pishtarit:
Lloji: Pastrues automatik i pishtarit pneumatik të saldimit
Funksioni: prerja e telit të saldimit, pastrimi i pishtarit, spërkatja e vajit
7. Sensor lazeri (opsional)
Funksioni: gjurmimi i saldimit, pozicionimi.
8. Perde sigurie me dritë (opsionale)
Funksioni: zakonisht instalohet në gardhin e sigurisë për të mbrojtur në mënyrë efektive njerëzit duke bllokuar perden e dritës së sigurisë
9. Gardh sigurie (opsional)
Funksioni: Instaluar në periferi të stacionit të punës të robotit për të izoluar pajisjet dhe për të mbrojtur sigurinë e personelit.
Paketa: Kuti druri
Koha e dorëzimit: 40 ditë pas marrjes së parapagimit












