Stacion pune robotik për saldim me çelik inox dhe alumin me 6 akse

Karakteristikë
1. Dizajni i integruar i kabllove të robotit lejon që roboti të lëvizë pa ndërhyrje dhe paraqitja e stacionit të punës është e pastër dhe e rregullt.
2. Kabineti i kontrollit të robotit mund të kontrollojë deri në 11 akse, duke shmangur debugging kompleks të PLC dhe pushtimin e hapësirës
3. Roboti JHY dhe pozicionuesi mund të sinkronizohen, dhe roboti mund të bashkojë njëkohësisht kur pozicionuesi rrotullohet, duke e bërë këtë stacion pune veçanërisht të përshtatshëm për saldim rrethor.
4. Një gamë e gjerë pajisjesh ndihmëse është në dispozicion, siç janë sensorët lazer, perdet e dritave të sigurisë dhe gardhet e sigurisë.
5. Sistemi i kontrollit përmban disa paketa të procesit të saldimit, të cilat lejojnë përdorimin e mënyrave të ndryshme të saldimit për pjesë të ndryshme pune.
Parametri teknik i pozicionuesit
| Model | JHY4030D-080 |
| Tensioni i Hyrjes së Vlerësuar | Njëfazor 220V, 50/60HZ |
| Izolimi i motorit Calss | F |
| Tavolinë pune | Diametri 800 mm (mund të personalizohet) |
| Pesha | Rreth 400 kg |
| Ngarkesa maksimale | Ngarkesa Aksiale ≤300kg / ≤500kg / ≤1000kg (>1000kg mund të personalizohet) |
| Përsëritshmëria | ±0.1 mm |
| Pozicioni i Ndalesës | Çdo pozicion |
Komponentët e stacionit të punës të robotit
1. Robot saldimi:
Lloji: Robot saldimi MIG-BR-1510A, BR-1810A, BR-2010A
Robot saldimi TIG: BR-1510B, BR-1920B
Robot saldimi me lazer: BR-1410G, BR-1610G
2. Pozicionues
Modeli: JHY4030D-080
Lloji: Pozicionues rrotullues horizontal me 1 bosht
3. Burimi i energjisë për saldim
Lloji: Burim energjie për saldim 350A/500A
4. Pistoleta e saldimit
Lloji: pistoletë me ftohje me ajër, pistoletë me ftohje me ujë, pistoletë me shtytje-tërheqje
5. Stacioni i pastrimit të pishtarit:
Modeli: SC220A
Lloji: Pastrues automatik i pishtarit pneumatik të saldimit
Pajisje të tjera periferike të stacionit të punës robotik
1. Robot që lëviz shinën
Modeli: JHY6050A-030
2. Sensor lazeri (opsional)
Funksioni: gjurmimi i saldimit, pozicionimi.
3. Perde sigurie me dritë (opsionale)
Distanca mbrojtëse: 0.1-2m, 0.1-5m; lartësia mbrojtëse: 140-3180mm
4. Gardh sigurie (opsional)
5. Kabineti PLC (opsional)












