Servo pozicionues me 2 boshte për ngarkesë të rëndë
Dimensionet e Pozicionuesit

Përshkrimi
- Si lëviz ky pozicionues L me 2 boshte?
1 bosht mund të rrotullohet 360° horizontalisht, boshti tjetër mund të rrotullohet 360° majtas dhe djathtas
Pozicionuesi i saldimit zakonisht përbëhet nga një mekanizëm rrotullues i tavolinës së punës dhe një mekanizëm rrotullues, të cilët lejojnë që pjesa e punës të fiksohet në tavolinën e punës në këndin e dëshiruar të saldimit ose të montimit me anë të ngritjes, rrotullimit dhe rrotullimit të tavolinës së punës.
- Si funksionon pozicionuesi?
Seritë e pozicionuesve të saldimit janë të tipit me anim anësor, tipit me rrotullim të kokës dhe bishtit, tipit me rrotullim të ngritjes së kokës dhe bishtit, tipit të pjerrët të kokës dhe bishtit dhe tipit me rrotullim të dyfishtë, etj.
Mund të përputhet me manipulatorin e saldimit për t'u formuar në një makinë automatike speciale saldimi, dhe gjithashtu përputhet me pajisjet periferike robotike dhe robotin për të realizuar automatizimin e saldimit. Dhe ne gjithashtu mund të bëjmë pozicionues saldimi të personalizuar sipas pjesëve të ndryshme të punës dhe kërkesave teknologjike të klientëve.
Diametri i pozicionuesit
| Model | JHY4030L-080 |
| Tensioni i Hyrjes së Vlerësuar | Njëfazor 220V, 50/60HZ |
| Klasa e Izolimit të Motorrit | F |
| Gramafon | Diametri 800 mm (mund të personalizohet) |
| Pesha | Rreth 400 kg |
| Ngarkesa maksimale | Ngarkesa Aksiale ≤300kg / ≤500kg/ ≤1000kg (>1000kg mund të personalizohet) |
| Përsëritshmëria | ±0.1 mm |
| Pozicioni i Ndalesës | Çdo pozicion |
Aplikacioni
Pjesë makinash, pjesë biçikletash, pjesë makinash, mobilje çeliku, energji e re, strukturë çeliku, makineri ndërtimi, pajisje fitnesi, etj.
Produktet kryesore të pozicionuesit tonë të saldimit
Pozicionues saldimi me rrotullim kokë-bisht me 1 bosht
Pozicionues saldimi me kokë me rrotullim vertikal me 1 bosht
Pozicionues saldimi horizontal rrotullues me 1 bosht
Pozicionues saldimi me 2 boshte tipi P
Pozicionues saldimi me 2 boshte tip U
Pozicionues saldimi me 2 boshte të tipit L
Pozicionues saldimi horizontal me 3 boshte
Pozicionues saldimi me 3 boshte lart-poshtë
Paketa: Kuti druri
Koha e dorëzimit: 40 ditë pas marrjes së parapagimit
Pyetje të shpeshta
1.Pyetje: A mund të funksionojë pozicionuesi juaj me robotin tim Fanuc?
A: Po
2. A mund të lëvizë pozicionuesi juaj në sinkron me robotin tim ABB?
A: Po, thjesht instaloni motorin e së njëjtës markë si roboti juaj në pozicionues.
3.Pyetje: Si kontrollohet pozicionuesi?
A: Kur përdorni robotin JHY, atëherë ai mund të kontrollohet nga sistemi ynë i kontrollit të robotëve; kur përdorni robot të markave të tjera, ne mund ta pajisim pozicionuesin me një kabinet PLC për të punuar me robotin tuaj.






