krah roboti saldimi mig tig me rrotullues 2 boshtesh

Përshkrimi
Është i përshtatshëm për saldim automatik, saldim me tegel dhe saldim depërtimi të pjesëve të ndryshme të mëdha të fletë metalike dhe pjesëve komplekse.
Roboti ka kaluar certifikimin e patentave nga Zyra e Pronësisë Intelektuale e Kinës dhe certifikimin CE për eksport.
Ngarkesa dhe madhësia e platformës rrotulluese të pozicionuesit me 2 boshte mund të personalizohen.
Ky stacion saldimi robotik zakonisht konfiguron pajisje të thjeshta me një planimetri fleksibël. Ju mund ta ndryshoni planimetrinë e stacionit sipas situatës në terren. Pajisjet periferike që mund të zgjidhni përfshijnë: stacionin e pishtarit të pastër, pozicionuesin rrotullues, sistemin e gjurmimit me lazer, kutinë e telekomandës, etj. Ne mund të ofrojmë trajnim falas për teknologjinë.
Parametri teknik i pozicionuesit
| Model | JHY4050L-080 |
| Tensioni i Hyrjes së Vlerësuar | Njëfazor 220V, 50/60HZ |
| Izolimi i motorit Calss | F |
| Tavolinë pune | Diametri 800 mm (mund të personalizohet) |
| Pesha | Rreth 400 kg |
| Ngarkesa maksimale | Ngarkesa Aksiale ≤500kg / ≤1000kg (>1000kg mund të personalizohet) |
| Përsëritshmëria | ±0.1 mm |
| Pozicioni i Ndalesës | Çdo pozicion |
Materiali
Saldim çeliku inox
Saldim alumini
Saldim çeliku karboni
Saldim tubash/tubash/pllakash të galvanizuara
Saldim me rrotull të ftohtë
Aplikacioni
Pjesë makinash, pjesë biçikletash, pjesë makinash, mobilje çeliku, energji e re, strukturë çeliku, makineri ndërtimi, pajisje fitnesi, etj.
Paketa:Kuti druri
Koha e dorëzimit:40 ditë pas marrjes së parapagimit
Pyetje të shpeshta
P: Çfarë informacioni duhet të jap që të më rekomandoni një robot të përshtatshëm?
Përgjigje: Ju lutemi të jepni vizatimet e detajuara të pjesës së punës, duke përfshirë materialin, trashësinë, pozicionin e saldimit, dimensionet dhe peshën e pjesës së punës.
P: A mund të ofroni shërbim të personalizuar për produktin tonë?
Përgjigje: Po. Ne do t'ju ofrojmë zgjidhje profesionale të sistemit të saldimit robotik sipas produktit tuaj specifik. Vetëm duhet të na dërgoni vizatimet e detajuara të produktit dhe kërkesat e saldimit, pastaj ne do të dalim me propozimin teknik të personalizuar për ju.
P: A mund të më tregoni disa video të aplikacionit?
Përgjigje: Sigurisht. Mund të shikoni të gjitha videot e aplikacionit tonë në kanalin tonë në Youtube duke kërkuar "Roboti industrial JHY" ose duke kërkuar nga shitësit tanë t'ju dërgojnë.
P: Dua të di cilësinë e saldimit për produktin tonë, çfarë duhet të bëj?
Përgjigje: Ju mund të dërgoni mostrat tuaja në fabrikën tonë për të bërë provë saldimi. Pas provës së saldimit, ne do t'ju dërgojmë videon dhe fotografitë e saldimit për referencë. Gjithashtu, ne do t'ju dërgojmë mostrat përsëri për verifikim.












