Krah robotik me saldim me 6 boshte me pozicionues rrotullues me 3 boshte
Parametri teknik i pozicionuesit
| Model | JHY4030S-180 / JHY4030S-250 |
| Tensioni i Hyrjes së Vlerësuar | Njëfazor 220V, 50/60HZ |
| Izolimi i motorit Calss | F |
| Tavolinë pune | 1800X800mm / 2500X800mm (mund të personalizohet) |
| Pesha | Rreth 1600 kg |
| Ngarkesa maksimale | Ngarkesa Aksiale ≤100kg / ≤300kg / ≤500kg (>500kg mund të personalizohet) |
| Përsëritshmëria | ±0.1 mm |
| Pozicioni i Ndalesës | Çdo pozicion |
Përshkrimi
Pozicionuesi me 3 boshte mund të rrotullohet horizontalisht si një i tërë dhe dy tavolinat e punës mund të përmbysen dhe rrotullohen në mënyrë që punëtorët të mund të qëndrojnë thjesht në njërën anë për të ngarkuar dhe shkarkuar materialin. Zvogëlon punën e punëtorëve dhe përmirëson shumë efikasitetin e punës.
Mund ta ndryshoni planin e stacionit sipas situatës në terren. Pajisjet periferike që mund të zgjidhni përfshijnë: stacionin e pishtarit të pastër, pozicionuesin rrotullues, sistemin e gjurmimit me lazer, kutinë e telekomandës, etj. Ne mund të ofrojmë trajnim falas mbi teknologjinë.
Dy lloje të pozicionuesit të saldimit me 3 boshte për opsion:
Fotografia majtas: Pozicionues saldimi horizontal rrotullues me 3 boshte
Fotografia e djathtë: Pozicionues saldimi vertikal rrotullues me 3 akse
Zgjidhni ngarkesën (ngarkesë standarde 300kg/500kg/1000kg) dhe madhësinë e tavolinës së punës (madhësia standarde 1800*800mm ose 2500*800mm) që është e përshtatshme për pjesën tuaj të punës! Ne gjithashtu pranojmë personalizime!
Materiali
Saldim çeliku inox
Saldim alumini
Saldim çeliku karboni
Saldim tubash/tubash/pllakash të galvanizuara
Saldim me rrotull të ftohtë
Paketa:Kuti druri
Koha e dorëzimit:40 ditë pas marrjes së parapagimit
Pyetje të shpeshta
1. Cili është konfigurimi minimal për një stacion saldimi?
A: Një robot dhe një tavolinë saldimi. Për pjesë të ndërlikuara, mund të nevojitet një pozicionues, nëse dëshironi një efikasitet më të lartë pune, dy pozicionues janë zgjedhje e mirë.
2. Çfarë përfshin i gjithë sistemi i robotit të saldimit?
A: I gjithë sistemi i robotit të saldimit përfshin krahun e robotit, kontrolluesin, burimin e energjisë së saldimit, pozicionuesit, pajisjet, pastruesin e pistoletës së saldimit (pishtarin), gardhin e sigurisë me perde sigurie, etj.
3. A ka nevojë sistemi i stacionit të robotëve për kërkesa të larta mjedisore?
A: Mjedisi i përshtatshëm i ambientit është: 0~45℃, 20-80%RH (Pa kondensim).











